آغاز هفته كتاب گرامي باد

بیست و چهارمین دوره هفته کتاب، با شعار «ایران میخواند» از 24 آبان ماه آغاز می شود.

روزهای بیست و چهارمین دوره هفته کتاب، به شرح زیر نامگذاری شده است:

دوشنبه 24 آبان 1395 با عنوان «کتاب و خانواده» و شعار «خواندن، چراغ امید در خانواده»

سه شنبه 25 آبان 1395 با عنوان «کتاب و دانشگاه» و شعار «خواندن، بنیان دانش»

چهارشنبه 26 آبان 1395 با عنوان «کتاب و رسانه» و شعار «خواندن، رسانهای کهن»

پنجشنبه 27 آبان 1395 با عنوان «کتاب و کودک» و شعار «خواندن، آیندهای روشن»

جمعه 28 آبان 1395 با عنوان «کتاب و هنر» و شعار «خواندن، تعالی هنرمندانه روح»

شنبه 29 آبان 1395 با عنوان «کتاب و تکنولوژی» و شعار «فضای نو، ابزار جدید»

یکشنبه 30 آبان 1395 با عنوان «کتاب و امام حسین» و شعار «خواندن، قیام برای آگاهی»

دوشنبه 1 آذر 1395 نیز مراسم اختتامیه هفته کتاب برگزار میشود.

بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 24 آبان ماه الی 1 آذر 1395 در سراسر کشور برگزار میشود.


سامانه عرضه و تقاضای پژوهش (ساعت)

انتخاب موضوع پژوهش، همواره یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران بوده است. از سوی دیگر، سازمانهای داخل کشور در محیط کار با چالش ها و مسایل مختلفی روبرو هستند که پاسخ به هریک از آنها مطالعه و انجام پژوهش خاصی را می طلبد. در راستای این امر، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) پایگاهی را راه اندازی کرده است که می تواند پاسخگوی این نیاز باشد.

سامانه عرضه و تقاضای پژوهش(ساعت) محیطی است که میان درخواست کنندگان و عرضه کنندگان پژوهش در کشور پیوند برقرار می سازد. هدف آن، ایجاد پیوندی میان پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی با نیازهای پژوهشی سازمانهاست. ایجاد این پیوند، از طریق یک پایگاه روزآمد و جامع از تقاضاهای پژوهش و عرضه پژوهش پشتیبانی می شود.

سازمان ها می توانند در این سامانه، درخواست ها و حمایت های خود را به آگاهی پژوهشگران برسانند. از طرف دیگر، دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز می توانند توانمندی ها و گرایش های پژوهشی خود را به همراه حمایت هایی که برای پیگیری آنها نیاز دارند، به اطلاع سازمان ها برسانند.

به عبارت دیگر، کار اصلی این سامانه، از طرفی ایجاد محیطی است که نیازها و حمایت های سازمان ها را از پژوهش به آگاهی همگان می رساند و از طرف دیگر، با معرفی پژوهشگران به سازمان ها، همکاری میان آنها را میسر و ساده می سازد.

جستجو در این سامانه به دو شکل صورت می گیرد:

جستجو در پیشنهادیه ها: در این قسمت سازمان ها می توانند براساس نام پژوهشگر، عنوان، کلیدواژه و ... جستحوی خود را انجام دهند و پیشینه و کارنامه علمی پژوهشگر و پیشنهادی های وی را برای انجام پژوهش مشاهده نمایند و با پژوهشگران هر حوزه آشنا شوند.

جستجو در پژوهش ها: پژوهشگران می توانند در این قسمت به چستجوی سازمان ها و نیازهای پژوهشی و حمایت های آنها بپردازند.

با توجه به اینکه این سامانه فقط محلی برای پیوند میان نیازها و توانمندی های پژوهشی در کشور است، مسوولیت اعتبار محتوا و اطلاعات ارایه شده از طرف درخواست کنندگان و عرضه کنندگان پژوهش، به عهده افراد است و ایرانداک هیچ مسوولیتی در این زمینه ندارد.

در این سامانه، فهرستی از داغ ترین پژوهش ها و پژوهشگران برتر نیز ارایه شده است. این سامانه در حال حاضر به صورت آزمایشی در دسترس پژوهشگران است.


نمايشگاه تخصصي كتاب معماري و شهرسازي

دانشجويان گرامي
با توجه به آغاز سال تحصيلي جديد نمايشگاه تخصصي كتاب معماري و شهرسازي، با 15 درصد تخفيف در موسسه آموزش عالي اقبال لاهوري برگزار مي گردد.
زمان : سه شنبه 13 الي پنج شنبه 15 مهر  - ساعت 8 الي 18
مكان: ساختمان مركزي - طبقه اول - جنب كتابخانه و مركز اطلاع رساني


فرا رسيدن بهار علم و دانش

"ای خوشا خاطر ز نور علم مشحون داشتن / تیرگیها را ازین اقلیم بیرون داشتن"

كتابخانه و مركز اطلاع رساني موسسه آموزش عالي اقبال لاهوري، فرا رسيدن بهار علم و دانش و​ آغاز سال تحصيلي جديد را به كليه دانشجويان واعضاي هيات علمي موسسه، به ويژه دانشجويان ورودي جديد، تبريك گفته و حضور يكايك شما را در كتابخانه و مركز اطلاع رساني مغتنم مي داند.

سلامتي، بهروزي و موفقيت تحصيلي شما عزيزان را از خداوند متعال خواستاريم.


درخواست خريد كتاب

اساتيد و دانشجويان گرامي

با توجه به نزديك شدن به سال تحصيلي جديد، خواهشمند است جهت خريد كتابهاي جديد، ليست كتابهاي درخواستي خود را به مسئول كتابخانه خانم مقروني تحويل فرمائيد.

از اساتيد رشته هاي جديد مهندسي صنايع، روانشناسي، مترجمي زبان و حسابداري نيز درخواست مي شود ليست منابع پايه رشته هاي مذكور را  به واحد كتابخانه تحويل فرمايند.

 


فروش بیش از۱۵۰ هزار نسخه کتاب در طرح تابستانه کتاب

به گزارش  لیزنا، طرح « تابستانه کتاب» که با شعار « فراغتی و کتابی » در بازه زمانی یک ماه از ۱۶ تیرماه آغاز شده است و تا ۱۵ مردادماه ۹۵ در سطح کشور اجرا می شود، با استقبال کتابفروشی ها و کتابخوان های شهرهای بزرگ و کوچک کشور همراه شده است.

در طرح « تابستانه كتاب» كتاب هاي عمومي از ۲۰% تخفيف و كتاب هاي كودك و نوجوان از ۲۵% تخفيف برخوردار مي شوند. ادامه خبر ...

http://www.lisna.ir/images/m/13950429-130221.jpg


طرح تابستانه كتابخانه موسسه آموزش عالي اقبال لاهوري

فرصت مطالعه بيشتر با ...

                   يك كتاب امانتي بيشتر

با توجه به تعطيلات تابستان، به منظور ايجاد فرصت مطالعه و استفاده بيشتر از منابع كتابخانه در اين ايام، كتابخانه موسسه آموزش عالي اقبال لاهوري يك كتاب بيشتر به شما عزيزان امانت خواهد داد.

مجموعه كتابخانه به جز منابع تخصصي شامل بيش از دوهزار عنوان كتاب در زمينه هاي روانشناسي و موفقيت، ورزشي، مذهبي، ادبيات و ... مي باشد. در انتظار ديدارتان هستيم.


راه اندازی بخش استعلام عنوان پایان نامه در پایگاه سیویليكا

مجموعه سیویلیکا بخش جدیدی برای استعلام عناوین پژوهشی ایجاد نموده است تا با استفاده از آن، دانشجویان محترم بتوانند به رایگان استعلامهای لازم از عناوین پژوهشی انجام شده را دریافت نمایند.


درخواست خرید کتاب از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

نظر به برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران  از تاریخ 15 تا 25 اردیبهشت ماه، از کلیه اساتید و دانشجویان محترم تقاضا می شود، منابع درخواستی خود را ترجيحا به صورت حضوری و يا از طریق پورتال کتابخانه ، بخش " سفارش منابع"  تا تاریخ 15/2/95 اعلام نمایند.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  صفحات